Kontakt

Obecný úrad Poloma
Poloma 120
082 73 Šarišské Dravce     

Telefón: 051/45 97 235

E-mail:
podatelna@poloma.sk
starosta@poloma.sk 

Dalšie kontakty

Obec Poloma
obecPoloma

ĎAKUJEME ZA 32 ROKOV, PÁN STAROSTA

ĎAKUJEME ZA 32 ROKOV, PÁN STAROSTA  1

Toto poďakovanie odznelo na 22.záverečnom zastupiteľstve

Milí páni poslanci, vážený pán starosta!

Zvolali ste nás na 22. záverečné zasadnutie obecného zastupiteľstva. Toto zastupiteľstvo je pomyselnou bodkou za štvorročným volebným obdobím v tomto zložení. Uzatvára však aj jeden obdivuhodný ľudský príbeh. Tridsaťdvaročný príbeh. Príbeh, ktorý by už pokojne mohol byť románom a zároveň predlohou aj na celovečerný film s názvom: Dobrodružstvo pod Čiernou horou. 

Hlavnou postavou ste Vy, pán starosta. Čierna hora Vás zrodila, Vás si vybrala do tejto úlohy. Na začiatku mladučký a na konci mladý. Robili ste, čo ste mohli. A čo miesto deja? Poloma? Kvitla do parády! Bez vedľajších postáv Váš film bol by asi nudný, a tak ste sa obklopili perfektnými ľuďmi. Antonovia stali sa Vám kariérnym osudom, za zástupcov zvolili ste si ich pred ľudom. Kamošov ste mali v kruhoch tej najvyššej elity, s elánom ste podnikali rôznorodé aktivity. 

K hrdinovi patrí hlavná hrdinka. Tou Vašou je prvá dáma a spolu s ňou krásna rodinka. Zázemie a podpora je základom úspechu, v časoch, keď aj neprajníci robia občas neplechu. Vo filme sa veru nájde aspoň štipka napätia – Ale v obci? Omnoho viac. No slová zlých jazykov ako priletia tak i odletia...Ale DOBRO, ĽUDSKOSŤ, ÚSILIE - to je Vaše! Amen. A kto z iných je bez viny, nech prvý hodí kameň. 

Rozmýšľam nad žánrom, čo ste vlastne žili. Komédia? Dráma? Horor? Iste ste si zo všetkého riadne okúsili. Radosti i slávností bolo, verím, mnoho. Bez bolesti to však nešlo...Ale s Pánom Bohom, s režisérom, ktorý Vám dal vždycky silu, ste dokázali uniesť každú jednu – ľahšiu i ťažkú – chvíľu. Dej, momentky a epizódy sú na plátne zachytené kamerou dní a nocí, kamerou mesiacov a rokov. Tvoria históriu, tvoria hodnoty, tvoria novodobý obraz a výzor našej Polomy. Vidím konkrétnych ľudí pracujúcich na streche nového kultúrneho domu, vidím a počujem jeho hudbou sprevádzané otvorenie, detský smiech počas diskoték, kde hrá „DJ Starosta“. Vidím cesty, ktoré sa prispôsobujú novodobým vozom, a tých veru nie je málo. Vidím rozšírené siete, nové domy, novú budovu Základnej školy s materskou školou, štiepkareň, Dom smútku, Zberný dvor. Vidím ihrisko, na ktorom hrá Vaše dieťa - TJ Podhoran - svoj víťazný zápas v rytme Sezamovskej hymny Zelené dresy. Vidím to všetko aj v noci, lebo máme zrekonštruované verejné osvetlenie. Vidím Vás, milý pán starosta, v hasičskej uniforme, ako hrdo kráčate na čele zástupu na Polomskom dni. Vidím talenty, ktoré ste podporovali. Vidím mladších, starších, všetkých, ktorým ste pomáhali. Vidím toho mnoho...A potom prichádza to, čo možno nikto nevidí. Každodenná, poctivá, tridsaťdvaročná práca. So všetkými povinnosťami a starosťami, ktoré ste si ako starosta vzali na svoje plecia. 

Dnes Vám za to všetko v mene celej obce srdečne ďakujeme! Celý svoj produktívny život ste obetovali nám, našej obci. Vybudovali ste základy modernej obce, na ktorých sa dá ďalej stavať. Boli ste príkladom ľudskosti, neublížili ste a keď ste mohli, stále ste pomohli. A na to nikdy nezabudneme. Budovy môžu zostarnúť, cesty môžu zvráskavieť, ale to, čo ostane, je pocit, ktorý sme mali pri stretnutí s Vami. A ja verím, že všetci budeme na Vás spomínať len a len v dobrom. Prajeme Vám dlhý život, požehnaný život, aby ste si ho mohli naplno užiť a vychutnať so svojimi najbližšími. Nech Vám Pán Boh odplatí každé Vaše úsilie a službu pre všeobecné dobro svojím hojným nebeským požehnaním a pevným zdravím.

Na konci tohto filmu hovorím THE BEGINNING - Začiatok. Pretože jedno dobrodružstvo sa končí, ale začína nové. Hoci na inom mieste, nech je stále krásne a naplnené.

V našej obci budete stále vítaný! Budeme sa snažiť o to, aby ste boli aj naďalej s nami. Na spoločenských či športových akciách Vás vždy radi privítame a zároveň veríme, že budete i nápomocný aj naďalej našej obci, novému zastupiteľstvu aj starostovi. 

Lebo Vy ste Náš! 

 

S láskou a vďakou poslanci Obecného zastupiteľstva v Polome (2018 – 2022) a zamestnanci Obecného úradu v Polome.

 

(Autor príhovoru: Mgr. Mária Genčúrová)

Dátum vloženia: 17. 11. 2022 20:16
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 1. 2024 14:39
Autor: Správca Webu

Obec

Turistická mapa

Aktuálne počasie

dnes, streda 19. 6. 2024
zamračené 29 °C 15 °C
štvrtok 20. 6. slabý dážď 22/13 °C
piatok 21. 6. oblačno 27/12 °C
sobota 22. 6. mierny dážď 28/18 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:21
TÝŽDEŇ:348
CELKOM:181782